Sayfalar

30 Ağustos 2012

Aksaray Web Tasarım

Web tasarım Aksaray dahil bütün şehirlermizde, web sitesi kurmak yoluyla hizmet yada ürünlerin tanıtımı ve pazarlanması konusunda artan rekabetten dolayı çok büyük önem kazanmıştır.

Aksaray'da web sitesi kurmak için yada varolan sitenize yeni nesil HTML5 ve CSS3 kodları ile W3C standartlarına uygun seo uyumlu web tasarım yaptırmak için bizimle iletişime geçebilir, size uygun web sitesi şablonları örneklerine demo sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Web sitesi yapma, e ticaret sitesi kurma ve seo danışmanlığı hakkında bilgi edinmek veya Aksaray web tasarım hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Aksaray, tuz üretimi, tekstil ve otomobil yedek parçaları sanayi ile tanınan bir ilimizdir. Zengin tarihi ve Kapadokya’ya yakınlığı sayesinde özellikle son yıllarda turizm faaliyetlerinde bir artış söz konudur. Aksaray’da onlarca tarihi kilise, Selçuklu ve Osmanlı zamanlarından kalma tarihi kervansaraylar, cami ve medreseler bulunmaktadır. Bölge çevresindeki Ihlara Vadisi de turist çekim merkezlerindedir. Şehir merkezi’nde birçok restoran bulunmaktadır.

Aksaray ili 8051 km² yüzölçümüne sahip olup nüfusu 396.084’tür. İl merkezinin adı da Aksaray’dır. Aksaray Tuz Gölü’ne yakın yerde yer alır ve yıllardır aktif olmayan volkanik Hasan Dağı ile de anılmaktadır. Ulu Cami gibi birçok tarihi eseri 14. yy.’a tarihlenmektedir. Kızıl Minare çekici dekoratif tuğlaları ile oldukça dikkat çekicidir. Selçuklu döneminin en önemli iki kervansarayı da bu bölgede bulunmaktadır. Bunlardan birisi Selçuklu Sultanı Alaahattin Keykubat tarafından yaptırılmış ve iyi korunmuş olan Sultanhan ki bu Aksaray’a 40 km. uzaklıkta yer alır. Bir diğer ise Nevşehir’ 15 km. uzaklıkta yer alan Agzıkarahan Kervansarayı'dır. Melendiz nehri Ihlara Vadisi’ni oluşturarak ona olağanüstü bir görünüm kazandırmıştır. Bizanslılar kayalara, kaya kilise olarak da adlandırılan kiliseler oymuşlar ve duvarlarını fresklerle süslemişlerdir. En önemlileri Daniel Kilisesi (Ağaçaltı), Yılanlı Kilise ve Sümbüllü Kilise’dir. Aksaray’a 45 km. uzaklıkta bulunan Güzelyurt da önemli bir turistik çekim merkezidir.