Sayfalar

15 Ocak 2012

Tunceli Seo

Seo ekibimiz Tunceli seo danışmanlığı hizmetiyle web sitenizin anahtar kelimelerinizde Google'da ilk sayfa sonuçları içinde listelenmesini sağlamaktadır. Seo Tunceli dahil bir çok ilimizde internet ortamındaki hizmet yada ürünlerin pazarlanması konusuda artan rekabetten dolayı çok büyük önem kazanmıştır. Tunceli seo, web tasarım ve e-ticaret konularında desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Munzur Vadisi Milli Parkı bölge için önemli bir yere sahiptir. Yıl süresince Tunceli ‘de bal, dut ve doğa festivalleri ve Keban Baraj Gölü çevresinde çeşitli etkinlik ve geziler düzenlenir. Bölge engebeli arazisi sebebiyle tarımsal üretime çok elverişli değildir. Yerel halk daha çok hayvancıktan geçimini sağlamaktadır. Yerel birkaç lokantada lezzetli yemek yiyebilirsiniz.

Tunceli ilinin yüzölçümü 7.774 nüfusu ise 84.022’dir. İl merkezinin adı da Tunceli’dir. Türkiye’nin ilk milli parklarından olan Tunceli Milli Parkı bu il sınırları içerisinde yer alır. Ormanlık ve dağlık bölge pek geçit vermemektedir. Tunceli’nin yazları kuru ve sıcak, kışları ise soğuk ve yoğun kar yağışlıdır. Bahar aylarında yağış miktarı yüksektir. Ovacık ve Pülümür gibi kuzey bölgelerde yazları daha serin geçer ve kışları daha da serttir. Ovacık'ta kayak sezonu 5 ay boyunca devam etmektedir. Tunceli ilinin yıllık yağış miktarı 550 ile 1080 mm arasında değişmektedir. Bölge yüksek dağlarla kaplıdır ve Munzur Dağlarının yanında diğer bölge dağları da Tunceli Munzur nehri de yerel halk için kutsaldır. Bölge çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır ve orta çağdan kalma Pertek Kalesi halen iyi durumdadır.