Sayfalar

15 Ocak 2012

Çorum Seo

Seo ekibimiz Çorum seo danışmanlığı hizmetiyle web sitenizin anahtar kelimelerinizde Google'da ilk sayfa sonuçları içinde listelenmesini sağlamaktadır. Seo Çorum dahil bir çok ilimizde internet ortamındaki hizmet yada ürünlerin pazarlanması konusuda artan rekabetten dolayı çok büyük önem kazanmıştır. Çorum seo, web tasarım ve e-ticaret konularında desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Çorum ili tarımsal ürünlerden madenciliğe kadar sanayinin çok çeşitli kalemlerine hizmet etmektedir. Onlarca çeşidi bulunan leblebi Çorum'a has bir lezzettir ve burada üretilip işlenmektedir. Gıda maddeleri ve mandıracılık ürünleri üretimi bölgede önemli bir yere sahiptir. Hititlere başkentlik yapmış tarihi Hatuşaş antik şehri bu bölgemizde yer almakta olup Saat Kulesi ve Çorum Müzesi görülmeye değer yerlerindendir.

Çorum ili 12.833 km² büyüklüğünde olup nüfusu 597.065’tir. İl merkezinin adı da Çorum’dur. Boğazköy yakınlarında M.Ö. 17. yy ile 12. yy arasında hüküm sürmüş olan Hititler’in başkenti Hattuşa (antik kenti) yer almaktadır. Çorum şehri 12. yy başlarına kadar geri giden Ertuğrul Han Karadeniz ailesi ile anılmaktadır. Aile 7 yüzyıl süresince Çorum'da hakimiyet sürmüş olup bu durum 20. yy’da Türkiye Cumhuriyeti kuruluna kadar devam etmiştir.