Sayfalar

15 Ocak 2012

Tekirdağ Seo

Seo ekibimiz Tekirdağ seo danışmanlığı hizmetiyle web sitenizin anahtar kelimelerinizde Google'da ilk sayfa sonuçları içinde listelenmesini sağlamaktadır. Seo Tekirdağ dahil bir çok ilimizde internet ortamındaki hizmet yada ürünlerin pazarlanması konusuda artan rekabetten dolayı çok büyük önem kazanmıştır. Tekirdağ seo, web tasarım ve e-ticaret konularında desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Bölge daha çok rakı ve şarap üretimi ve birçok restoranda yenilebilecek Tekirdağ köftesi ile tanınmaktadır. Peynir helvası tatlısı da son yıllarda yerel lezzet olarak birçok yerde satılmaktadır. Tekirdağ limanı özellikle ayçiçek, buğday ve arpa üretimi gibi tarımsal faaliyetin yoğun gerçekleştiği Trakya bölgesi için önemli bir yer tutmaktadır.

Tekirdağ ili 6345 km² büyüklüğe sahip olup nüfusu 623.591’tir. İl merkezinin adı da Tekirdağ’dır. Antik bir kent olan Tekirdağ’ın geçmişi Herdot’a kadar gitmektedir. Marmara Denizi’nin kuzeyinde yer alan Tekirdağ, İstanbul’un 135 km. batısında yer alır. Portre güzelliğindeki körfez ismini arkasında yükselen yaklaşık 800 metre yüksekliğindeki Tekir Dağı’ndan almaktadır. Tekirdağ ve Şarköy arasında da 924 metre yüksekliği ile Ganos Dağı yer almaktadır. İç kısımlardaki araziler çok verimlidir ve özellikle de buğday, arpa, ayçiçeği, kiraz ve şaraplık üzüm için oldukça uygundur. Tekirdağ rakısı ile tanınan bölgede, rakı içinde kullanılan hammadeler de üretilmektedir. Uzun yıllar devlet tekelinde kalmış olan rakı damıtımhanesi ve üretim tesisleri 1990’lı yıllardan sonra özelleştirilmiştir böylece rakı ve şarap sanayi de değişim geçirmektedir. Bölgesel kırmızı şaraplar ucuz olup içilmeye değerdir.