Sayfalar

15 Ocak 2012

Diyarbakır Seo

Seo ekibimiz Diyarbakır seo danışmanlığı hizmetiyle web sitenizin anahtar kelimelerinizde Google'da ilk sayfa sonuçları içinde listelenmesini sağlamaktadır. Seo Diyarbakır dahil bir çok ilimizde internet ortamındaki hizmet yada ürünlerin pazarlanması konusuda artan rekabetten dolayı çok büyük önem kazanmıştır. Diyarbakır seo, web tasarım ve e-ticaret konularında desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Diyarbakır, ciğer kebabı, kaburga dolması gibi muhteşem lezzetlere sahiptir ve özellikle burma ve kadayıf gibi tatlıları ile tanınmaktadır. Diyarbakır karpuzu da burada üretilmektedir. Diyarbakır, Ulu Camisi, tarihi kiliseleri, hanları ve kervansarayları, çarşıları, köprüleri ve yüzyıllardır şehri çevreleyen Diyarbakır Surları ile mutlaka gezilip görülmesi gereken şehirlerimizden bir tanesidir.

Diyarbakır ili 15.162 km² büyüklüğünde olup nüfusu 1.362.708’dir. İl merkezi Diyarbakır olup halkın büyük çoğunluğu Kürt'tür. Dicle Barajı şehrin yakınında yer alır. Karpuzları ile ünlü olan şehir Dicle nehrinin yakınında , 650 metre yüksekliğindeki bazalttan oluşan dik bir kayaya dayanmıştır. M.Ö. 2000’li yıllarda şehrin var olduğu bilinmektedir. Eski Amida’nın yer aldığı yerde 3. yy’da Romalı bir koloninin hüküm sürdüğü bilinmektedir. 7. Yy.’da Araplar tarafından feth edilen böyle Bakr (Diyarbakır = Bakr’ın diyarı) için önemli bir merkez haline gelmiştir. 1515’Ten bu yana Türk egemenliğinde olan Diyarbakır 16.yy ile 18. yy arasında Iranlılara karşı önemli bir askeri bölge ve de bölgesel hücüm niteliği taşımıştır.