Sayfalar

15 Ocak 2012

Kırşehir Seo

Seo ekibimiz Kırşehir seo danışmanlığı hizmetiyle web sitenizin anahtar kelimelerinizde Google'da ilk sayfa sonuçları içinde listelenmesini sağlamaktadır. Seo Kırşehir dahil bir çok ilimizde internet ortamındaki hizmet yada ürünlerin pazarlanması konusuda artan rekabetten dolayı çok büyük önem kazanmıştır. Kırşehir seo, web tasarım ve e-ticaret konularında desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kırşehir bölgesi dinlenme ve rekreasyon alanlarıyla piknik yapmak ve doğada hoşça vakit geçirmek için oldukça elverişlidir. Küçük çaplı tarımsal üretimin de olduğu bölgede, tarih bakımdan ise yüzyıllar öncesine dayanan yer altı şehirleri turizme az da olsa katkı yapmaktadır ve görülmeye değerdir.

Kırşehir 6570 km² büyüklüğünde olup nüfusu 223.170'tir. İl merkezi de Kırşehir'dir ve 1924 tarihinde il olmuştur. Deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 924 metredir. 30 Mayıs 1954 tarihinde Kırşehir Nevşehir'in bir ilçesi haline geldi. Kırşehir daha sonra Ankara, Yozgat ve Nevşehir illeri arasında paylaştırıldı ve 1957 tarihinde tekrar il oldu. Orta çağlarda Kırşehir’e Ahi Kardeşliği Merkezi denilmekteydi. Manevi ve sosyal idealleri olan bu İslam mezhebinin Anadolu’daki şehirler üzerinde manevi ve politik etkileri olmuştur. Şehirde birçok önemli Selçuklu yapısı yer almaktadır bunlardan birisi de 1272 yılına ait Cacabey Camisi’dir. Kırşehir Arkelojik Müzesi’de özellikle Kalehöyük’ten eserler sergilenmektedir.