Sayfalar

15 Ocak 2012

Nevşehir Seo

Seo ekibimiz Nevşehir seo danışmanlığı hizmetiyle web sitenizin anahtar kelimelerinizde Google'da ilk sayfa sonuçları içinde listelenmesini sağlamaktadır. Seo Nevşehir dahil bir çok ilimizde internet ortamındaki hizmet yada ürünlerin pazarlanması konusuda artan rekabetten dolayı çok büyük önem kazanmıştır. Nevşehir seo, web tasarım ve e-ticaret konularında desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Bölge geleneksel olarak üzüm bağları ayrıca halı ve kilim dokumacılığı ile ön plana çıkmaktadır. Son yıllarda ziyaret edilen yer altı şehirleri ve mağaralara oyulan nerdeyse 2000 yaşında olan kiliseler ve manastırlar turizme ivme kazandırmıştır bu da bölge otelciliğine büyük katkı yapmaktadır.

Nevşehir ili 5467 km² yüzölçümüne sahip olup nüfusu 280.058’tir. İl merkezinin adı da Nevşehir’dir. Şehrin antik çağdaki adı Nyssa idi. Nyssa’lı Hiristiyan ilahiyatçı ve teolog Aziz Gregor burada M.S. 4. yy’da piskoposluk yapmıştır. Osmanlılar şehre Muskara ismini vermişlerdir. Sultan 3.Ahmet’ın damadı Sadrazam Damat Ibrahim Paşa Nevşehir’de doğmuş olup şehre birçok yapı kazandırmıştır. Bundan dolayı da şehrin adı Nevşehir, Farsça’dan gelen “yeni kent” olarak değiştirilmiştir. Şehrin geleneksel olarak başlıca gelir kaynakları halı dokumacılığı ile şarapçılıktır ancak turizm bu gelir kaynaklarını son yıllarda geçmiştir. Bölgede Nevşehir’den çok uzakta yer almayan yeraltı şehirleri (sığınakları), peri bacaları, manastırlar, kervansaraylar ve kayaya oyulmuş olan Göreme Kilisesi yer almaktadır.