Sayfalar

15 Ocak 2012

Rize Seo

Seo ekibimiz Rize seo danışmanlığı hizmetiyle web sitenizin anahtar kelimelerinizde Google'da ilk sayfa sonuçları içinde listelenmesini sağlamaktadır. Seo Rize dahil bir çok ilimizde internet ortamındaki hizmet yada ürünlerin pazarlanması konusuda artan rekabetten dolayı çok büyük önem kazanmıştır. Rize seo, web tasarım ve e-ticaret konularında desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Rize, elbette ki çay üretimi ile bilinen ilimizdir. Çok bilinmemekle beraber bölgede kivi üretimi de gerçekleştirilmekte olup tüm ülkeye pazarlanmaktadır. Yüksek dağlık ve engebeli arazide yer alması sebebiyle bölgeye ulaşım kolay değildir ve Rize’den dışarıya taşımacılık, deniz taşımacılığı ile de sağlanmaktadır.

Rize ili 3.792 km ² yüzölçümüne sahip olup 365.938 nüfusu vardır. İl merkezinin adı da Rize’dir. Rize ılıman deniz iklimine sahiptir, kışları serin yazları sıcaktır ve yıl boyunca nem oranı ve yağış miktarı yüksektir. Yıllık yağış miktarı 2524 mm. olan Rize yüksek yağış oranıyla bilinmektedir. Rize bölge itibariyle üretilen çayın işlenmesi ve nakledilmesi ile bilinmektedir bu haliyle de bir çay merkezi konumundadır. Bölge, çay bitkisi ile 1940 ve 1950'li yıllarda tanışmış ve çay bölgenin kötü olan kaderini bir anda değiştirmiştir. Çay Araştırma Enstitüsü 1958 yılında kurulmuş olup, çay bahçeleri panoramik şehir manzarasına sahiptirler. Çay ve kivi üretimi genelde şehir içinde ve köylerdeki bahçelerde yapılmaktadır. Balıkçılık ise bölge için 2. sırada yer alan önemli bir ticari gelir kaynağıdır.