Sayfalar

15 Ocak 2012

Aksaray Seo

Seo ekibimiz Aksaray seo danışmanlığı hizmetiyle web sitenizin anahtar kelimelerinizde Google'da ilk sayfa sonuçları içinde listelenmesini sağlamaktadır. Seo Aksaray dahil bir çok ilimizde internet ortamındaki hizmet yada ürünlerin pazarlanması konusuda artan rekabetten dolayı çok büyük önem kazanmıştır. Aksaray web tasarım, seo ve e-ticaret konularında desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Aksaray, tuz üretimi, tekstil ve otomobil yedek parçaları sanayi ile tanınan bir ilimizdir. Zengin tarihi ve Kapadokya’ya yakınlığı sayesinde özellikle son yıllarda turizm faaliyetlerinde bir artış söz konudur. Aksaray’da onlarca tarihi kilise, Selçuklu ve Osmanlı zamanlarından kalma tarihi kervansaraylar, cami ve medreseler bulunmaktadır. Bölge çevresindeki Ihlara Vadisi de turist çekim merkezlerindedir. Şehir merkezi’nde birçok restoran bulunmaktadır.

Aksaray ili 8051 km² yüzölçümüne sahip olup nüfusu 396.084’tür. İl merkezinin adı da Aksaray’dır. Aksaray Tuz Gölü’ne yakın yerde yer alır ve yıllardır aktif olmayan volkanik Hasan Dağı ile de anılmaktadır. Ulu Cami gibi birçok tarihi eseri 14. yy.’a tarihlenmektedir. Kızıl Minare çekici dekoratif tuğlaları ile oldukça dikkat çekicidir. Selçuklu döneminin en önemli iki kervansarayı da bu bölgede bulunmaktadır. Bunlardan birisi Selçuklu Sultanı Alaahattin Keykubat tarafından yaptırılmış ve iyi korunmuş olan Sultanhan ki bu Aksaray’a 40 km. uzaklıkta yer alır. Bir diğer ise Nevşehir’ 15 km. uzaklıkta yer alan Agzıkarahan Kervansarayı'dır. Melendiz nehri Ihlara Vadisi’ni oluşturarak ona olağanüstü bir görünüm kazandırmıştır. Bizanslılar kayalara, kaya kilise olarak da adlandırılan kiliseler oymuşlar ve duvarlarını fresklerle süslemişlerdir. En önemlileri Daniel Kilisesi (Ağaçaltı), Yılanlı Kilise ve Sümbüllü Kilise’dir. Aksaray’a 45 km. uzaklıkta bulunan Güzelyurt da önemli bir turistik çekim merkezidir.